Nasze przedszkole jest położone na wsi, w okolicy spokojnej i  pełnej zieleni.  Pracujemy od poniedziałku do piątku z wyjątkiem dni ustawowo wolnych, w godzinach od 6.30  do 18.00.

Działamy od  2008r., kiedy to całe przedszkole liczyło zaledwie 20 dzieci. Z roku na rok chętnych przybywało i oto dziś staliśmy się zupełnie nową placówką.     Obecnie przedszkole dysponuje trzema dużymi salami i przylegającymi do nich łazienkami, dwoma szatniami i kuchnią oraz placem zabaw. Grupa najmłodsza (Krasnale)  to dzieci w wieku 2,5 – 3lat, grupa starsza (Motylki) to dzieci w  wieku 4 lat oraz najstarsza (Biedronki) dzieci w wieku 5 i 6 lat.

Nadal jesteśmy placówką przepełnioną przyjazną, rodzinną atmosferą.  Staramy się do każdego dziecka podchodzić w sposób indywidualny, dostrzegając jego potrzeby i zdolności. Nasza placówka wspiera dzieci objęte wczesnym wspomaganiem rozwoju  w zakresie terapii  logopedycznej i psychologicznej. Rozwijamy talenty muzyczne (śpiew, nauka nut, gra na instrumentach perkusyjnych i pianinie, taniec) plastyczne (udział w konkursach plastycznych, dodatkowe zajęcia plastyczne indywidualne i w małych grupach) sportowe , teatralne (udział w konkursach teatralnych, liczne występy podczas uroczystości przedszkolnych), matematyczne (szachy). Szczególną wagę przywiązujemy do rozwijania u dzieci zdolności językowych w zakresie znajomości języków obcych (angielski, francuski).  Dzieci 5 i 6 letnie pod czujnym okiem  wychowawców są przygotowywane do nauki szkolnej.  Ponadto troszczymy się, aby dzieci pomimo licznych zajęć, miały dużo czasu na swobodną zabawę z rówieśnikiem, która stanowi najważniejszy element w rozwijaniu umiejętności społecznych oraz uwewnętrznianiu tego czego się nauczyły i doświadczyły podczas zabaw kierowanych z wychowawcą.

                 Dzieci o przedszkolu:

 Bardzo się lubimy, pomagamy sobie  i uczymy się od siebie nawzajem. Już na wejściu jesteśmy witani uśmiechem naszych cioć i reszty kolegów i koleżanek. A dalej zaczyna się wspólna, wesoła zabawa. „Wszyscy są witam was, zaczynamy już czas !” – to nasz poranny okrzyk.  Gimnastyka,  śniadanie, a potem  zabawy z misiem Teddym i ciocią Małgosią: „Hello, hello. How are you today!” lub z żabką : „ Un, deux, trois. On est en France déjà!” Później do zabaw zaprasza nas Trampolinek. Zdradza nam wiele tajemnic, czytanciekawe opowiadania, wiersze, eksperymentuje, uczy nas wielu zabaw, piosenek,  uczy nas liczyć, dodawać i odejmować, porównywać …

 Acha ! Ciocia Ewa  zabiera nas w zaczarowany świat  muzyki razem z Piosenką, pieskiem Refrenem i kotką Zwrotką. W ich muzycznym lesie poznajemy przygody nutek: Celinki, Danusi…A ciocia Weronika opowiada nam różne historie o Chopinie, Moniuszce , Mozarcie. Tańczymy i gramy przy ich utworach, które ciocia Weronika często gra na pianinie.

 I wreszcie upragnione zabawy na powietrzu! Najpierw spacer,  a potem szaleństwo na placu zabaw. Nie zapominamy także o naszym warzywnym ogródeczku. Podlewamy posianą przez nas rzodkieweczkę, ogóreczki, sałatę…

 Po zabawach na dworze jesteśmy bardzo głodni, więc pora na pyszny obiadek. Po obiadku idziemy odpoczywać. Ciocia czyta nam książki. Dzień po dniu poznajemy kolejne przygody Gorgosia- wynalazcy lub Lusi z „Opowiastek do poduszki” czy Krowy Balbiny… Po odpoczynku czas na podwieczorek, a potem świetna zabawa z kolegą i koleżanką. Nareszcie dużo czasu dla siebie. To dobrze, że nie ma już zajęć i możemy cieszyć się naszym dzieciństwem!!! Tak bardzo nam czasem tego brakuje!!!

Trochę zazdrościmy starszakom, bo oni uczą się literek, a niektórzy nawet czytają. Poza tym dużo malujemy, lepimy, wycinamy. A najbardziej lubimy zabawę w teatr, bo potem jedziemy na festiwale i występujemy na prawdziwej scenie!!! Muzyka to nasz wielki przyjaciel, towarzyszy nam niemalże przy każdej zabawie, a  w kąciku plastycznym ciągle zajęte stanowiska!!! Bez przerwy ktoś coś lepi, wycina, maluje, a ciocia pokazuje jak zrobić coś z niczego. Każdy rysuje codziennie coś dla mamy, taty lub siostry, brata. Czasem trudno się rozstać z przedszkolem i chciałoby się zostać dłużej….

(Motylki)